Loosův interiér na Klatovské 19 se do prázdnin otevře třikrát

Plzeň se pyšní hned několika bytovými interiéry od světoznámého architekta Adolfa Loose. Kromě Brummelova domu a bytů Krausových a Voglových, jejichž komentované prohlídky je možné navštívit každý pátek, sobotu a neděli, budou mít zájemci během jarních měsíců třikrát možnost navštívit doposud nezrekonstruovaný interiér domu Huga Semlera na Klatovské 19.

Interiér na Klatovské 19 si plzeňský továrník Hugo Semler nechal od Adolf Loose navrhnout na počátku 30. let v prvním patře svého domu. Do dnešních dnů se sice zachovalo pouze jádro interiéru s jídelnou, salonem a hudebním salonkem, nicméně i tak vás interiér uchvátí svoji krásou a nadčasovostí.

Za války dům sloužil jako velitelství wehrmachtu. V květnu 1945 zde byla v pracovně velitele německé posádky generála von Majewskeho podepsána kapitulace. Po válce patřil armádě, nyní se chystá jeho rekonstrukce. Přijďte si prohlédnout překrásný interiér se stěnami obleženými mramorem fantastiko a zaposlouchat se do příběhu jednoho domu, který mapuje pohnutou historii 20. století lépe než obyčejná učebnice dějepisu.

Délka prohlídky je přibližně 30 minut. Vzhledem k tomu, že interiér nebyl doposud rekonstruovaný, osobám mladším 12 let je vstup zakázán. Dům není bezbariérový. Vstupenky není možné koupit na místě

Termíny komentovaných prohlídek interiéru na Klatovské 19

Další program v Loosových interiérech

  • Dobová módní přehlídka ke Slavnostem svobody (Bendova 10) – 3.5.
  • Noc literatury (Bendova 10) – 9.5.
  • Drazí architekti… — Etika architektury, přednáška a diskuse s Karolínou Pláškovou (Bendova 10) - 15.5.  od 18.00
  • Plzeňské dvorky (dvůr Plachého 6) – 18.5.