Prohlídková trasa 4

Byt Huga Semlera
a apartmán Richarda Hirsche
Klatovská 19 a Plachého 6

Prohlídka dvou Loosových interiérů, které dosud čekají na renovaci, začíná na Klatovské 19 v bytě rodiny Huga Semlera. V rozlehlém bytě v prvním patře domu podnikatele Huga Semlera se do dnešních dní dochovala jídelna, salon a hudební salon pocházející z období 1931-1932. Právě hudební salonek je prokazatelně Loosovou prací, další dvě místnosti byly vytvořeny v loosovském stylu. Ke konci druhé světové války byl interiér využíván jako pracovna vojenského velitele města Plzně Georga von Majewského, který se zde po kapitulaci v květnu 1945
zastřelil. Od skončení války až do roku 2002 využívala dům včetně interiéru armáda. V současnosti je interiér příležitostně, spolu s apartmánem Richarda Hirsche, kde jsou k vidění pro Loose charakteristické vestavěné skříně.

Poslední prohlídky Domu Huga Semlera před rekonstrukcí se uskuteční 20. a 21. dubna. Vstupenky budou v prodeji od 2. dubna 2024.

Doba prohlídky: 45 minut

(Upozornění – přechod mezi interiéry cca 10 min.)

Vstupné

Plné: 100 Kč
Zlevněné: 80 Kč
(děti a studenti 6-26 let, senioři nad 65 let, ZTP/P)

Vzhledem k zájmu o prohlídky doporučujeme zakoupit si vstupenky s časovým předstihem. Maximální počet osob na prohlídku je 15.

Upozornění

Trasa není bezbariérová. Vzhledem k prostorovému uspořádání interiérů a množství schodů může být prohlídka pro některé návštěvníky fyzicky náročná. Pro osoby starší 12 let.